Müügitingimused

Üldtingimused

Tekstiilson OÜ, registrikood 11102942, Sakala tn 16, Viiratsi alevik, Viljandi vald, Viljandimaa, 70101 (edaspidi Müüja) ja isik, kes vormistab E-poes tellimuse ja identifitseerib end sisestades tellimusele oma isikuandmed (edaspidi Klient), sõlmisid käesoleva E-poe Kasutuslepingu (edaspidi Kasutusleping).

1.E-pood

1.1. Müüja poolt loodud internetipood (https://tekstiilson.com), mille vahendusel toimub toodete müük Kliendile.

2.Üldsätted

2.1. Kasutuslepingu tingimused kehtivad Tekstiilson E-poest (https://tekstiilson.com) kaupade ostmisel.

2.2 Lepingupooled juhinduvad omavaheliste suhete reguleerimisel võlaõigusseadusest, teistest Eesti Vabariigi seadustest ja muudest õigusaktidest ning Kasutustingimustes kokkulepitust.

2.3. Müüjal on õigus mistahes ajal teha pakutavasse E-poe teenusesse muudatusi.

2.4. Müüjal on õigus ühepoolselt muuta Kasutajalepingu tingimusi ilma, et tal oleks kohustus teatada sellest Kliendile.

2.5. Teenuse kasutajal on õigus Kasutustingimused endale alla laadida või välja printida, millega on tagatud võimalus vastava info salvestamiseks ja taasesitamiseks püsival andmekandjal.

3.Tooted ja ostu sooritamine

3.1. Klient  valib välja soovitud tooted ning seejärel kohustub sisestama tellimuse täitmiseks nõutud andmed (perekonnanimi, eesnimi, kontakttelefon, kontakt elektronpost, linn, postiindeks) ning tasub toodete eest internetipanga pangalingi vahendusel või  pangaülekandega, arve alusel.

3.2. Klient kohustub esitama vormistamisel tõesed andmed, mis on vajalikud tellimuse täitmiseks. Müüja ei vastuta täitmisel Kliendi poolt esitatud ebakorrektsetest andmetest tingitud tellimuse mitte täitmise või  sellest tulenevate tagajärgede eest.

3.3. Müük toimub ja võlaõiguslik leping jõustub siis, kui Klient on tasunud tellimuse eest pangaülekandega kasutades E-poes olevat pangalinki või teinud ülekande väljastatud arve alusel.

3.4. Kuvatavad tooted on reeglina olemas Müüja laos või Müüja partnerite ladudes.

3.5. Kui toode puudub laost, siis tellimust ei ole võimalik täita. Sel juhtumil võtab E-poe töötaja Kliendiga ühendust ja pakub välja võimaliku uue tarneaja, toote asendamise samaväärse teise tootega, mis on sama hinna ja kvaliteediga või tagastab Kliendile raha hiljemalt 14 päeva jooksul.

3.6. Kuvatud tootepildid on illustratiivse tähendusega ning võivad erineda tegelikust tootest. Teenuse osutaja annab endast parima, et kuvada võimalikult head ja korrektset tootekirjeldust, kuid vaatamata sellele, e-poes olevad tootekirjeldused ei pruugi olla ammendavad ja võivad sisaldada tahtmatuid vigu.

3.7. E-poes pakutavaid tooteid müüakse nii füüsilistele kui ka juriidilistele isikutele.

3.8. Teenuse kasutaja kinnitab, et on vähemalt 15 aastane.

4. Makseviisid

4.1. Pangalingi kaudu

Tekstiilson e-poes on võimalik tasuda ostude eest pangalingi kaudu:

-Eesti: Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop, Pocopay

-Soome: Aktia, Ålandsbanken, Danske, Handelsbanken, Nordea, Oma Säästopankki, Pohjola, POP Pankki, S-Pankki, Säästopankki

4.2. Visa ja MasterCard kaardimaksed

4.3. Arvega tasumine

Tekstiilson e-poes on juriidilistel isikutel võimalik tasuda arvega. Arve saadetakse Kliendi e-mailile.

Maksete vahendaja tekstiilson.com e-poes on Maksekeskus AS.

5.Hinnad

5.1. Kõik E-poes olevad hinnad on eurodes ja sisaldavad käibemaksu.

5.2. Müüjal on õigus igal ajal muuta kuvatavaid hindu. Kui Klient esitas ja tasus tellimuse siis kohustub Müüja tarnima kasutajale vastavad tooted tellimuse hetkel kehtinud hindadega.

5.3. Müüjal on õigus loobuda tellimuse täitmisest tehnilise vea olemasolul, mille tõttu on E-poes toote hind olnud ekslik.

6.Tarneaeg ja kohaletoimetamise tingimused

6.1. Eestis toimetab kaubad Kliendini  Omniva pakiautomaadi ja postkontori kaudu voi kulleriga.  Soomes toimetab kaubad Kliendini  Itella pakiautomaadi ja kulleri teel.

6.2. Tarneaeg on viis kuni kümme tööpäeva kui E-Poes ei ole teisiti mainitud.

6.3. Paki saatmise tasu s6ltub Kliendi asukohast ja Kliendi poolt valitud kohaletoimetus viisist ja on nähtav Kassas.

7.Lepingust taganemine enne Müüja poolset lepingu täitmist

7.1. Kui Klient soovib tellimuse esitamise järgselt ja enne Müüja poolset täitmist Kasutuslepingust taganeda, siis kohustub Klient sellest võimalikult kiiresti Müüjale teatama. Teade tuleb saata Müüja e-posti aadressil info(a)tekstiilson.com. E-maili tuleb märkida tellimuse number, millest soovitakse taganeda ning lisada Kliendi kontaktandmed (eesnimi, perekonnanimi, tellimuse esitamise kuupäev, kontakttelefon).

7.2. Kui taganemisavaldus jõuab Müüjani peale Müüja poolset Kasutuslepingu täitmist, siis toimub lepingust taganemine vastavalt Kasutuslepingu peatükile „Tagastusõigus”.

7.3. Müüja kannab Kliendile tasutud summa tagasi hiljemalt 30 päeva jooksul alates lepingust taganemise soovi kätte saamisest.

7.4. Raha kantakse üle samale arvelduskontole, kust toimus selle laekumine Müüjale.

7.5. Müüjal on õigus lepingust taganeda või leping üles öelda, juhul kui tellitud kauba varud on ammendunud.

7.6.    Klienti informeeritakse lepingust taganemisest või selle ülesütlemisest viivitamata kas telefoni, elektronkirja või posti teel. Kliendi tasutud ettemaksed tagastatakse sellisel juhul Kliendi arvelduskontole viivitamata, kuid mitte hiljem kui 30 päeva jooksul.

8.Tagastusõigus ja ümbervahetamine

8.1. E-poest ostetud kaupadele kehtib 14 päevane tagastusõigus.

8.2. Taganemisõigus ei kohaldu, kui Ostjaks on juriidiline isik.

8.3. Tagastatav toode peab olema puuduseta, täiskomplektne, originaalpakendis ja kasutamata, st. ümbervahetatav või tagastatav toode ei tohi olla kahjustunud ega kandmisjälgedega, see peab olema originaalpakendis ja toote küljes peavad olema kõik originaaletiketid.

8.4. Tooteid saab ümber vahetada ja tagastada 14 päeva jooksul ostu hetkest. Tagastatav või ümbervahetatav toode tuleb saata Tekstiilson OÜ, Sakala tn 16, Viiratsi alevik, Viljandi vald, Viljandi maakond, 70101.

8.5. Kui toodet on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Müüjal õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

8.6. Tagastamisel tuleb esitada kauba ostuarve.

8.7. Kauba tagastamiseks tuleb teha kauba ostmisest taganemise avaldus, mille voib teha vabas vormis ning kuhu tuleb märkida tellimuse number, mida soovitakse tagastada ning lisada Kliendi kontaktandmed (eesnimi, perekonnanimi, tellimuse esitamise kuupäev, kontakttelefon).

a) saata täidetud taganemisavaldus koos pakendis kaubaga hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest: Tekstiilson OÜ, Sakala tn 16, Viiratsi alevik, Viljandi vald, Viljandi maakond, 70101.

b) saata täidetud taganemisavaldus info(at)tekstiilson.com ning seejärel saata pakendis kaup hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest: Tekstiilson OÜ, Sakala tn 16, Viiratsi alevik, Viljandi vald, Viljandi maakond, 70101.

8.8. Tagastamisel kantakse Kliendile raha tagasi hiljemalt 30 päeva jooksul toote tagastamisest.

8.9. Raha kantakse üle samale arvelduskontole, kust toimus selle laekumine Müüjale.

8.10. Müüjal on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda Kliendilt tagasi kaup, kui kauba hind e-poes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

8.11. Kaupade ümbervahetamine on taganemisõiguse erijuhtum, mille puhul Klient tagastab kaubad, kuid ei soovi saada raha tagasi, vaid saada ostetud kaupade asemel sarnaseid kaupu samas või suuremas väärtuses. Vahetades kaubad suuremas väärtuses kaupade vastu, katab rahalise vahe Klient.

8.12. Ostetud kaupa saab ümber vahetada järgmistel viisidel:

a) saata vabas vormis taganemisavaldus koos pakendis kaubaga hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest aadressile Tekstiilson OÜ, Sakala tn 16, Viiratsi alevik, Viljandi vald, Viljandi maakond, 70101, märkides selgelt, millise kauba vastu soovitakse kaup ümber vahetada või

8.13. Kui kaup saadetakse koos taganemisavaldusega ümbervahetamiseks aadressile Tekstiilson OÜ, Sakala tn 16, Viiratsi alevik, Viljandi vald, Viljandi maakond, 70101, tuleb soovitud uute kaupade saamiseks need eelnevalt broneerida, kirjutades info(at)tekstiilson.com

9.Defektiga kaubad

9.1. Müüja vastutab Kliendile müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas kauba üleandmise hetkel .

9.2. Kui E-poest ostetud kaubal on puudused, mille eest Müüja vastutab, parandab või asendab Müüja puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Müüja Kliendile kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

9.3. Ostjal on kohustus puuduse ilmnemisel pöörduda koheselt Müüja poole, saates e-kirja aadressile info(at)tekstiilson.com

9.4. Müüja ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist Ostjale.

10.Pretensioonide esitamise kord

10.1. E-poest müüdud toodetele kehtib VÕS §-s 218 lg 2 sätestatud 2-aastane pretensiooni esitamise tähtaeg.

10.2. Müüja ei vastuta tellitud toodete mittesihipärasest kasutamisest tekkinud kahjude eest, samuti kohaletoimetamise viivituse eest, kui see on tingitud asjaoludest, mida Teenuse osutaja ei saanud mõjutada ja/või mis on tingitud temast mitteolenevast vääramatust jõust (force majeure).

10.3. Vahetuste ja tagastamiste käsitlemine võtab aega kuni kolm nädalat.

11.Vastutus

11.1. Müüjal lasub vastutus kuni toote müügihinna ulatuses.

11.2. Klient kohustub kasutama E-poe teenust üksnes seadusele ja headele tavadele vastavatel eesmärkidel.

11.3. Klient vastutab ise kõikide kasutamist eeldavate seadmete tarkvara andmesidesüsteemide muretsemise ja korrashoidmise eest, samuti muude E-poe teenuse kasutamisest põhjustatud kulutuste eest.

11.4. Klient vastutab täielikult Kasutuslepingu seaduse alusel heade tavade vastasest E-poe kasutamisest tingitud kahjude eest nii Müüjale, teistele E-poe kasutajatele või kolmandatele isikutele.

12.Klienditeenindus

12.1. Klienditeeninduse telefon on Eestis +372 5204865, Soomes +358 465555688 ja e-posti aadress on info(at)tekstiilson.com

12.2. Klienditeenindus võtab kõnesid vastu tööpäeviti kella 9.00 ja 16.00 vahel.

12.3. E-kirjadele vastame kahe tööpäeva jooksul.

13.Erimeelsused

13.1. Erimeelsused lahendatakse vastavalt Eesti Vabariigis kehtivatele õigusaktidele. Kokkuleppe mittesaavutamisel lahendatakse erimeelsused Tartu Maakohtu Tartu Kohtumajas.

14.Kasutamistingimused

14.1. Kasutuslepingus toodud tingimustega tutvumine on Kliendile  kohustuslik.

14.2. Tellimise hetkel vastavas aknas „ Olen lugenud veebilehe müügitingimustega ja nõustun nendega” linnukese märkimisega nõustub Klient, et on tutvunud Kasutuslepingus toodud tingimustega, neist aru saanud ja nõustub Kasutuslepingus toodud tingimustega.